Головна  →  Оголошення  →  29 грудня 2015

Шукаємо патронатних вихователів

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

Якщо Ви – подружжя з досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі в м. Києві, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.

Що таке сімейний патронат?

Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту, в сім’ї патронатного вихователя.

Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин. Адже бувають випадки, коли через хворобу чи смерть батьків за дітьми нікому доглянути, або через недбалість чи жорстоке поводження дитині загрожує небезпека. Непоодинокі випадки відмови від дитини у пологовому будинку, коли бюрократична тяганина з «відмовою» триває кілька місяців, а немовлята у той час безпомічно чекають своєї долі на самоті в лікарняній палаті... У таких ситуаціях дитину на певний час передають на виховання у професійну патронатну сім’ю.

Термін перебування дитини у сім’ї патронатних вихователів залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але не може перевищувати 3 місяців. У окремих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін може бути подовжено до 6 місяців.

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Патронатний вихователь – мама отримує заробітну плату, батько отримує винагороду за надані послуги. Соціальна допомога на утримання влаштованих дітей виплачується патронатному вихователю у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.

Особи, які не можуть бути патронатними батьками

            Патронатними батьками можуть бути працездатні особи, які перебувають у шлюбі, крім випадків, коли хоча б одна з них:

-          не пройшла курс підготовки потенційних кандидатів у патронатні батьки;

-          визнана в установленому порядку недієздатною або обмежено дієздатною;

-          позбавлена батьківських прав;

-          була усиновлювачем, опікуном, піклувальником, прийомним батьком, батьком-вихователем іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним, опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу було припинено з її вини;

-          за станом здоров'я не може виконувати обов'язки щодо виховання дітей (інваліди І і ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують стороннього догляду, особи, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства);

-          перебуває на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

-          зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами;

-          страждає на хвороби, перелік яких затверджений МОЗ щодо осіб, які не можуть бути усиновлювачами;

-          була засуджена.

Не можуть бути патронатними батьками особи, з якими на спільній житловій площі проживають члені сім'ї (у тому числі малолітні та неповнолітні діти), які мають глибокі органічні ураження нервової системи, хворі на СНІД (крім сімей, які беруть на виховання дітей, уражених ВІЛ-інфекцією), відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства, а також особи, які не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу).

Середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення патронатної сім'ї, не може бути менший ніж розмір прожиткового мінімуму, встановлений законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Що потрібно, щоб створити патронатну сім'ю?

Кандидати у патронатні батьки подають до Служби у справах дітей такі документи:

-          заяву кандидатів у патронатні батьки про утворення патронатної сім'ї;

-          копії паспортів кандидатів у патронатні батьки;

-          довідку про склад сім'ї (форма № 3);

-          копію свідоцтва про шлюб;

-          довідку про стан здоров'я кандидатів у патронатні батьки та членів сім'ї, які проживають разом з ними (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра);

-          довідку про доходи потенційної патронатної сім'ї за останні шість місяців або копія декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку;

-          довідку про проходження навчання кандидатів у патронатні батьки і рекомендацію центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення їх у банк даних про сім'ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних батьків;

-          письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у патронатні батьки, на утворення патронатної сім'ї, засвідчену нотаріально.

 Якщо Ви вирішили створити патронатну сім'ю, про подальші Ваші кроки ви можете отримати консультацію в:

Подільському районному в місті Києві центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді - вул. Мостицька, 20; тел.: 4609922; 4620082.

Службі у справах дітей Подільської районної в місті Києві державної адміністрації – вул. Борисоглібська, 14; тел.: 4252281

Київському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді - вул. Довженка , 2; тел.: 4561324

Київській міській службі у справах дітей – вул. Дехтярівська, 3; тел.: 4840525

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

                          


Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району міста Києва у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного, природнього та воєнного характеру станом на 26.01.2024