Головна  →  Новини  →  30 липня 2019

Ми не дозволимо профанації з сортуванням сміття, коли відібрані фракції вивозили на полігон – Петро Пантелеєв

Ми не дозволимо профанації з сортуванням сміття, коли відібрані фракції вивозили на полігон – Петро Пантелеєв

Київ запроваджує проект роздільного збору твердих побутових відходів: у місті вже встановлено близько 2,5 тис. контейнерів для збору пластику, паперу та скла. І міська влада не дозволить, щоб відібрані фракції відвозили на полігон чи деінде у загальному сміттєвозі. Ми будемо жорстко це контролювати. Вторинна сировина має спрямовуватися на сортувальні лінії та подальшу переробку. Про це в ефірі радіо «Голос столиці» заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«Ми перезавантажуємо цей проект. Закупили нову техніку, закупили нові контейнери. При чому це не лише суха фракція, але й окремо скло, окремо пластик. Їх придбали підприємства-перевізники. Ми переконані, що ця тема є ринковою, і ми маємо створити певні умови на початковому етапі. А вже потім сам ринок регулюватиме цю галузь», – сказав Петро Пантелеєв.

Він назвав міфом поширене уявлення, що сортування й переробка сміття – це надзвичайно прибуткова справа. Зокрема, він звернув увагу на те, що постійно коливається ціна на вторинну сировину. Тому місто в межах повноважень сприятиме й допомагатиме підприємствам, які впроваджують цей проект.

Посадовець переконаний, що надзвичайно важливим каталізатором успішних процесів сортування та переробки стануть зміни до чинного законодавства. На законодавчому рівні необхідно скачувати податок на додану вартість на вторинну сировину, збільшити податок на захоронення, передати екологічний податок на рівень місцевих громад, де розташовані об’єкти поводження з відходами, передбачити фінансову відповідальність виробників товарів у тарі упаковці, можливість гарантій інвесторам з переробки сміття від муніципалітетів.

Як уже раніше повідомляла Київська міська державна адміністрація, завтра об 11:00 відбудеться презентація системи роздільного збору біля приміщення КМДА на вул. Хрещатик, 36 .

Джерело: https://kyivcity.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

Увага! Зміни у графіку роботи Подільської РДА на період дії карантину

До уваги суб'єктів малого та середнього підприємництва

До уваги суб’єктів декларування 2020

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:                    (044) 463-72-53

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі Фейсбук