Головна  →  Новини  →  12 лютого 2019

«Хочу відчувати себе потрібним та мрію знайти сім'ю!»

«Хочу відчувати себе потрібним та мрію знайти сім'ю!»

Процес усиновлення в Україні не дуже простий, але й не складний, у будь-якому випадку потрібно розуміти, що воно того варте.

Станом на 7 лютого на обліку з усиновлення в Службі у справах дітей Подільської районної в місті Києві державної адміністрації перебуває 51 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування, яка чекає своїх батьків.

Усього на обліку в службі перебуває 95 усиновлених дітей, за якими здійснюється нагляд до досягнення ними 18 річного віку. Протягом 2018 року здійснено 70 перевірок щодо умов проживання та виховання усиновлених дітей та 26 перевірок цільового використання коштів усиновлювачів, яким виплачується допомога.

Якщо Ви зважились на такий відповідальний крок, як усиновлення, пам’ятайте, що усиновити дитину - це не просто прийняти її в свою сімۥю, це взяти відповідальність за все її життя, віддати їй частинку свого життя, забезпечити її спадком, вкладати в неї все найкраще, що маєте.

 За більш детальною інформацією звертайтесь до Служби у справах дітей Подільської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: м. Київ, вул. Борисоглібська, 14, тел.: (044) 425 22 81, 425 02 71.     

Крок 1. Визначаємо, чи можете ви бути усиновлювачем

1. Усиновлювачем дитини може бути повнолітня дієздатна особа.

2. Особа повинна бути старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на 15 років. У випадку усиновлення повнолітньої особи різниця у віці не може бути менше ніж 18 років.

3. Усиновлювачами можуть бути як подружжя, так і одна особа. Але усиновлювачами не можуть бути особи однієї статі.

4. Особи, що не перебувають у шлюбі між собою, не можуть усиновити одну і ту ж дитину. Але якщо такі особи проживають однією сім'єю, то суд може постановити рішення про усиновлення ними дитини.

5. Якщо дитина має лише матір, вона не може бути усиновлена чоловіком, з яким її мати не перебуває у шлюбі. Якщо дитина має лише батька, вона не може бути усиновлена жінкою, з якою він не перебуває у шлюбі. Якщо такі особи проживають однією сім'єю, суд може постановити рішення про усиновлення ними дитини.

6. Кількість дітей, яку може усиновити один усиновлювач, не обмежена.

Крок 2. Якщо ви знайшли себе у списку, це означає, що можна перейти до наступного кроку і стати кандидатом в усиновлювачі


Для цього потрібно звернутися до органів опіки за місцем проживання та подати такі документи на всиновлення:

  • Копія паспорта (посвідчення особи).
  • Копія свідоцтва про шлюб (якщо перебуваєте в шлюбі).
  • Довідка про доходи за півроку або ксерокопія декларації про доходи за минулий рік, поданої до податкової інспекції.
  • Документ про володіння житлом або ваше право користуватися ним.
  • Документ про стан здоров'я кожного з усиновлювачів (треба пройти спеціальну медичну комісію).
  • Довідка про відсутність судимості кожного з усиновлювачів.

Протягом 10 днів служба перевірить документи і винесе рішення. Якщо все гаразд, то ви стаєте кандидатом на всиновлення, ваші дані потрапляють до державного реєстру всиновлювачів.

Далі, згідно із законодавством, кандидат в усиновлювачі може звернутися в будь-яку установу, де є сироти. Дізнатися це можна в центральному департаменті з усиновлення або в обласних службах з усиновлення дітей. По суті надається доступ до бази. Тепер можна зробити вибір, познайомитися з дітьми, запросити особову справу вподобаного малюка. Можна провести додаткове медичне обстеження дитини.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі Фейсбук