Головна  →  Адміністрація  →  Ветеран  →  Ніна Аврамівна Замкова

Ніна Аврамівна Замкова

Ніщо не забуто, ніхто не забутий…Ніна Аврамівна Замкова народилася 1921 року… Ми завжди будемо пам’ятати тих, хто, не шкодуючи життя, здобув перемогу над фашистською Німеччиною. Деякі з них, хто пройшов крізь справжнє пекло війни, живуть поруч. Так, у нашому районі, на Виноградарі, мешкає жінка, яку по праву можна назвати «жінкою-легендою» - це Замкова Ніна Аврамівна.

 11 жовтня 2013 року учні 8-Б класу Пясковська Влада, Снігур Владислав, Лисюк Марина, Кузова Анна разом з класним керівником Саркісовою Юлією Альбінівною зустрілися з цією легендарною жінкою з нагоди 70-річчя визволення Києва від фашистських загарбників. Зустріч була теплою, цікавою. Ніна Аврамівна розповіла, як була в рядах тих, хто обороняв Київ у перші жахливі дні війни, як баржею по Дніпру вивозили поранених захисників Києва, як санітарні баржі піддавались ворожому бомбардуванню, як пройшла багатьма вогненними дорогами війни із санітарною сумкою. За чотири довгих роки повністю пізнала гіркоту відступу та радість перемоги. Смерть завжди була поруч, і кожен день міг стати останнім. І це було і не день,  і не два, а 1418 страшних днів та ночей. І важко було відрізнити день від ночі, тому що ночі були безсонні та світлі від ракет та пожеж, а дні були темніші за ночі, тому що хмари чорного диму та пилу затуляли сонце.

 Учні слухали схвильовано й уважно, ставили запитання, на які Ніна Аврамівна відповідала, інколи із сльозами на очах. Потім дивились фотографії, вирізки з газет тих часів.

А ще запам’яталися її слова: «Коли я згадую про цю війну, то ніяк не можу повірити, що таке можна було пережити – так нелегко дісталась нам Перемога. Наш народ, пройшовши через неймовірні страждання, здобув її ціною незчисленних жертв. Тож пишайтеся подвигами своїх прадідів – живих і померлих! Завжди пам’ятайте, ніколи не забувайте, якою ціною дісталася нам Перемога!».    Сьогодні Ніні Аврамівні  - 92 роки! Ми від щирого серця побажали їй міцного здоров’я, світлих і радісних днів. Живіть довго і щасливо!

 

Спогади Ніни Аврамівни Замкової записали учні 8-Б класу СЗШ № 242 Подільського району м. Києва 

Версiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі ФейсбукЗвернення громадян