Головна  →  Адміністрація  →  Установи району  →  Служби  →  Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями

Адреса: 04123, м. Київ, пр. Правди, 4 (поверх 2)

Директор: Бєлова Тетяна Анатоліївна, тел.: 222-77-25. 

Інформація про роботу
Центру соціально - психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Подільського району міста Києва

З 2008 року в Подільському районі працює Центр соціально - психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Подільського району міста Києва, основним завданням якого є відновлення та підтримка фізичного та психологічного стану дітей та молоді з функціональними обмеженнями віком від 7 до 35 років, створення умов для повноцінного спілкування, організація заходів, спрямованих на успішну реабілітацію та інтеграцію в суспільство дітей та молоді з інвалідністю.

Робота закладу направлена на надання психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних послуг; сприяння розвитку творчих здібностей дітей та молоді з особливими потребами; створення умов для їх повноцінного спілкування; надання правових та інформаційних послуг їх батькам.

Штатним розписом 2017 року у Центрі передбачено 13.5 посад: директор, бухгалтер, логопед - 1, педагог соціальний – 1,5, психолог - 2, медична сестра – 0,5, реабілітолог, масажист, вихователь, завідувач господарством, адміністратор черговий – 1,5,  прибиральниця - 1,0.  З них на 1 січня 2018 р. 1,5 ставки вільні:  масажист – 0,5; медична сестра - 0,5; адміністратор черговий - 0,5, логопед - 0,5, прибиральниця - 0,5.

На базі Центру у 2017 році проходили практику з 03.04.2017 р. по 30.04.2017 року  2 студентки Інституту  Академії управління персоналом, 2 студенти Київського університету імені Бориса Грінченка з 06.02.2017 по 16.06.2017 року.

Реабілітаційні послуги клієнтам надаються у вигляді індивідуальних, групових занять та масових заходів, які спрямовані на відновлення і корекцію патологічних функцій, а також розвиток фізичних якостей. 

Протягом 2017 року були реалізовані наступні програми:

  • Програма корекційно-розвивальної роботи з підлітками з проблемами в розвитку пізнавальної сфери та поведінки "Кроки до дорослості", охоплено 40 осіб, з яких діти - 24, молодь - 16. (Психолог Шировенко Т. А., Береза О.В.) Мета : надання   допомоги  у  повноцінному  психічному  та  особистісному  розвитку підліткам з проблемами розвитку,  корекція  емоційно-вольової  сфери  (за  результатами  діагностики).
  • "Образотворча діяльність як метод реабілітації", охоплено осіб 51, з яких діти – 14, молодь – 30, батьків – 7. (вихователь соціальний по роботі з дітьми-інвалідами   Романюк А.М., соціальний педагог Коновал Л.Б.)  Мета:розвиток технічних прийомів навчання, розвиток пам'яті, мислення, уваги, творчих здібностей; вміння емоційно-відгукуватися на твори мистецтва, виховання охайності та естетичного смаку, навчання дітей аналізувати зовнішній вигляд предметів та передавати характерні та індивідуальні ознаки.
  • "Програма  корекційно-відновлювальних  занять для дітей із загальним  недорозвитком  мовлення", охоплено осіб 20, з яких діти – 15, молодь - 5 (логопед Савченко М.Р.). Мета: формування позитивного емоційного настрою на спільну діяльність з логопедом; розвиток здатності до розуміння зверненого мовлення; розвиток активної наслідувальної мовленнєвої діяльності; розвиток  пізнавальних  психічних  процесів (сприймання, пам’яті,  уваги,  мислення, мовлення),  розвиток дрібної моторики  руки, розвиток емоційної сфери та комунікативних  навичок  спілкування.
  • "Програма групових занять  з фізичної реабілітації", охоплено 46 осіб, з яких: діти – 22, молодь – 24. (реабілітолог Литвиненко Ю.В.) Мета програми: сприяння покращенню фізичного та емоційного стану клієнтів центру, сприяння формуванню безумовних рефлексів, розвиток спортивних якостей, уміння грати та працювати в команді, поліпшення координації рухів, вироблення компенсаторних функцій. А також виховання любові до спорту, цілеспрямованості, командного духу.
  • "Каністерапія як метод реабілітації та соціалізації дітей та молоді з особливостями розвитку"

 Загальна кількість охоплених всіма реабілітаційними програмами 110 осіб, з них: дітей – 71, молоді – 39 особи.  Розробка програм враховувала нозології та вікові особливості клієнтів Центру. Переважна більшість програм розрахована на організацію групових та індивідуальних форм проведення занять.

Крім того, в липні-серпні кожного року в Центрі реалізовується  "Культурологічно-відпочинкова програма", яка розробляється для відвідувачів, які залишилися влітку в місті і не мають змоги оздоровитися. Вона  направлена на покращення основних якісних характеристик життя дітей та молоді з інвалідністю, створення умов для їх повноцінного відпочинку і змістовного дозвілля. У 2017 році Програмою було охоплено 87 вихованця  Центру. За час реалізації програми відвідувачі Центру та їх батьки взяли участь у 61 групових заходах.

 З них: екскурсій–16, мастер-класів з оволодіння різними техніками декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва –12, групових тематичних занять та мистецьких заходів – 16, прогулянок на природі - 4, клуби спілкування - 1, святкові заходи – 2, спортивно-розважальні заходи – 10.  Постійно проводилися консультування для  батьків та родичів з різних аспектів життєдіяльності людини та правові семінари.

Спеціалісти нашого Центру впевнені, що культурологічно-відпочинкова програма влітку 2017 року була не лише цікавою, а й дала змогу дітям та молоді з функціональними обмеженнями нашого району разом з батьками відпочити, корисно та змістовно провести свій вільний час. Однак, відсутність повноцінного оздоровлення більшості дітей та молоді з функціональними обмеженнями потребує впровадження нових підходів до їх оздоровлення та санаторно-курортного лікування.

Протягом всього року Центр постійно проводить заходи до визначних дат і організовує різноманітні свята. Всього за 2017 рік проведено 665 соціокультурних групових та 35 масових заходів. Святкові заходи Центру проходять за підтримки керівництва Подільської районної в місті Києві державної адміністрації. Так, на святі до дня Святого Миколая  була присутня начальник відділу сім’ї, молоді та спорту ПРДА Кузьменко О.О., а  12 жовтня 2017 року святковий захід-зустріч з учасниками антитерористичної операції  "За мирне небо над Україною" відвідала  начальник управління праці та соціального захисту населення Бернадська Світлана Борисівна, яка подякувала нашим бійцям, волонтерам, всім тим, хто допомагає у цій нелегкій справі та побажала успіхів. Також Світлана Борисівна відвідала районний тур фестивалю творчості дітей та молоді Подільського району "Повіримо у себе".

Загалом 125 дітей з інвалідністю Подільського району взяли участь в підсумковому районному турі фестивалю творчості дітей та молоді з інвалідністю, деякі з них стали його переможцями і отримали безліч різноманітних подарунків по завершенню фестивалю. Цього року від Подолу була рекордна  кількість переможців міського туру фестивалю - ми отримали 10 нагород та декілька призів глядацьких симпатій у різних номінаціях. Глядачам гала-концерту особливо сподобався та запам'ятався номер "Веселка" Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Подільського району м. Києва! Яскраво, ніжно, злагоджено, зворушливо - ці добрі слова про танець, який став переможцем у сімейній номінації та виборов ще один приз глядацьких симпатій! Саме цей  чудовий колектив, який складається із батьків та дітей, отримав подарунки від чарівної та креативної, небайдужої до людських доль Сніжани Єгорової. Крім "Веселки", також отримали подарунки від Сніжани Єгорової переможці номінації "Інструментальний жанр": Кириченко Марія  (Подільський район), Мілов Іван (Печерський район) та коллектив "Алегретто" (Деснянський район). Учасників запросили на прямий ефір програми "Території позитиву" із Сніжаною Єгоровою телеканалу "Прямий" за участі Аліси Тарабанової.

На обліку в Центрі зараз знаходиться 164 особи, з них:

-діти віком до 18 років –74 осіб,

-молодь віком від 19 до 35 років –  66 осіб.

-дорослі та батьки – 24 осіб.

Загальна кількість первісних звернень у 2017 рік - 20 осіб.

Загальна кількість наданих послуг за 2017 рік -  12 323.

         З них:

  • кількість наданих групових послуг/відвідувань – 5586;
  • кількість наданих індивідуальних послуг –  6737.

За видами:

-психологічних – 1308;

-соціальних – 3313;

-медичних – 417;

-інформаційних – 1699.

З метою створення толерантного відношення в суспільстві до осіб зінвалідністю та задля покращення інформованості населення про стан забезпечення прав інвалідів в районі, Центр постійно висвітлює проведену роботу, надаючи інформацію на кожний з трьох інформаційних ресурсів: на сайт Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також на сторінці Центру в соціальній мережі Фейсбук.

Спеціалісти Центру постійно беруть участь в семінарах, нарадах, навчальних заходах, а саме: у 2017 році їх було 72, з них – 48 оперативних нарад в Подільській РДА, 10 - організаційно - методичних нарад в Київському міському центрі соціальних служб, 14 – навчальні заходи.

Співробітники Центру завжди дотримуються стандартів соціальної роботи і не порушують прав клієнтів.

Фото про роботу Центру

 

 

Версiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

 До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі ФейсбукЗвернення громадян