Головна  →  Новини  →  5 травня 2020

За квітень столичні медики в рамках програми «Здоров’я киян» отримають додаткові виплати відповідно до відпрацьованого часу – Валентина Гінзбург

За квітень столичні медики в рамках програми «Здоров’я киян» отримають додаткові виплати відповідно до відпрацьованого часу – Валентина Гінзбург

Ситуація, яка склалася сьогодні із виплатою заробітної плати медикам – критична. За словами директорки Департаменту охорони здоров’я м. Києва Валентини Гінзбург, столичні медпрацівники в переважній більшості за свою роботу у квітні отримали гроші менші, ніж зазвичай.

Вона нагадала, що з впровадженням другої хвилі медичної реформи, яка стартувала в країні 1 квітня, заклади охорони здоров’я почали отримувати фінансування від Національної служби здоров’я України, з якою напряму підписали відповідні договори. Заробітна плата співробітникам нараховується також НСЗУ. Місцева влада за законом більше не має права фінансувати цю статтю видатків закладу.

«Таким чином у березні медики отримали зарплату ще від міста, а в квітні – вже від НСЗУ. Так, в березні всім співробітникам медичних установ було нараховано всі обов’язкові виплати, доплати від міста, премії за рахунок економії фонду заробітної плати», – розповіла Валентина Гінзбург.

За її словами, крім того медики, які безпосередньо були зайняті на роботах з ліквідації епідемій та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, з бюджету Києва отримали дев’ять посадових окладів відповідно до відпрацьованого часу.

Директорка Департаменту охорони здоров’я зазначила, що місто виділило на ці виплати близько 10,8 млн грн. Таким чином у середньому лікар, який працював зі хворими на COVID-19 з 13 до 31 березня, отримав доплату в розмірі 17 тис. грн, медична сестра – 13 тис. грн, молодший медичний персонал – 11 тис. грн. Окрім того, для стимулювання працівників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (виїзних бригад та санітарів, які задіяні в заходах з дезінфекції автомобілів), які працювали у березні, додатково виділені кошти у сумі 12,3 млн грн. У результаті в середньому лікар Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав премію 9,8 тис грн, фельдшер – 5,5 тис. грн, санітар 1,9 тис. грн.

Щодо виплат заробітної плати за квітень від НСЗУ Валентина Гінзбург наголосила, що, розуміючи всі складнощі, пов’язані з переходом на нову модель фінансування, Департаментом охорони здоров’я за дорученням Київського міського голови Віталія Кличко ще наприкінці минулого року було ініційовано внесення змін до Міської цільової програми «Здоров’я киян», які в березні були підтримані депутатами Київради. Завдяки цьому столичні медики отримуватимуть від міста фінансову підтримку.

«Оскільки виплачувати «муніципальну» надбавку яка складала до 50% від окладу місто вже не може, гроші будуть виділятися у вигляді безповоротної фінансової допомоги. Уже за квітень медикам нараховано з міського бюджету додаткові виплати відповідно відпрацьованого часу. Виплати здійснюються комунальним некомерційним підприємствам вторинного і третинного рівня надання медичної допомоги. Загалом із 1 квітня і до кінця 2020 року з бюджету міста на це передбачено 984,6 млн грн», – підкреслила Валентина Гінзбург.

За словами директорки Департаменту, для лікарів сума таких нарахувань становить 4 тис. грн, для медичних сестер – 3 тис. грн, а молодшому медперсоналу – 1 тис. грн.

«Оскільки кінець квітня співпав зі святковими вихідними, головні лікарі надали інформацію щодо розрахунків 4 травня. Станом на сьогодні розпочались перерахування коштів на рахунки закладів», – запевнила Валентина Гінзбург.

Джерело: https://kyivcity.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

Увага! Зміни у графіку роботи Подільської РДА на період дії карантину

До уваги суб'єктів малого та середнього підприємництва!

До уваги суб’єктів декларування

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району міста Києва станом 01.05.2021

Інформація про місця укриття населення, обладнаних для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп, в підземному просторі Подільського району міста Києва у разі виникнення надзвичайної ситуації техногогенного, природного та воєного характеру станом на 01.10.2021 

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі Фейсбук