Головна  →  Новини  →  9 вересня 2019

Шукаємо патронатних вихователів

Шукаємо патронатних вихователів

У межах реалізації проекту «Соціальний патронат запровадження кращих практик альтернативного догляду для дітей, які тимчасово залишалися без батьківського піклування» у співпраці між Службою у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради та МБО «Партнерство «Кожній дитині» в м. Києві запроваджено послугу сімейного патронату.

З метою  забезпечення першочергового права дитини жити та виховуватися у сприятливому сімейному середовищі передбачено створення патронатних сімей.

Що таке сімейний патронат?

Сімейний патронат - це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд та виховання дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах або залишилася без батьківського піклування, потребує захисту у сім’ї патронатних вихователів та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців.

Вимоги до кандидатів в патронатні вихователі:

- громадяни України віком від 25 до 60 років (для жінки) та від 35до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому в шлюбі та проживають на спільній житловій площі;

- мають позитивний досвід виховання дітей;

- мають житло: власне, орендоване;

- не мають судимості;

- стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

- одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;

- пройшли навчання за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів.

Основними завданнями патронатних вихователів є:

- забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період перебування в патронатній сім’ї;

- соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;

- створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини;

- підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування її в іншу форму сімейного виховання (прийомна сім’я/дитячий будинок сімейного типу).

Патронат істотно відрізняється від інших форм прийняття дітей на виховання. Від усиновлення – договірним і тимчасовим характером, від опіки і піклування – віковими межами підопічних, порядком та способом оформлення відносин; від прийомних сімей  та дитячого будинку сімейного типу – способом і порядком передачі дитини, а також кількості вихованців.

Особливості цієї форми влаштування дітей полягає у тому, що виховання дітей в сім’ях розглядається як праця. Патронатні вихователі отримують заробітну плату, винагороду за надання послуг та кошти на утримання дітей в залежності від їхнього віку та кількості.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

Про більш детальну інформацію про сімейний патронат ви зможете дізнатися звернувшись до Подільського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресами: вул. Копилівська, 31; пров. Бондарський, 19; тел.: 063-245-08-27, 467-15-33.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

Увага! Зміни у графіку роботи Подільської РДА на період дії карантину

До уваги суб'єктів малого та середнього підприємництва

До уваги суб’єктів декларування 2020

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:                    (044) 463-72-53

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі Фейсбук