Головна  →  Адміністрація  →  Ветеран  →  Олена Степанівна Авдєєва

Олена Степанівна Авдєєва

У житті, як на довгій ниві…Олена Степанівна Авдєєва народилася 1920 року у Воронежі… Весна 1942року. На подвір’ї Воронезького райвійськкомату  людяно... Ще б пак! На фронт проводжають першу дівчину жіночого призиву.   Та не абикого, а  красиву, завзяту комсомолку Олену Григор’єву . Молоду вчительку добре знали не лише в місті, а й в навколишніх селах, тому людей було багато.

Неспокійний  характер в неї, мабуть, від батька – колишнього революціонера. Саме його діяльність в далекому 1914 р. змусила сім’ю виїхати з Черкаської області  до Росії, де батька забрали до війська. Згодом сім’я потрапила  до Воронежа, де в 1920 році й народилася Оленка – сьома дитина в сім’ї. Як не було важко, але батьки, обоє освічені, дали освіту всім своїм восьми дітям. Олена закінчила педагогічне училище, потім педінститут... але до цього був 1942 рік.

З передовим загоном прикордонних військ дівчина пройшла «пів - Європи, пів - Землі» - від Воронежа до Берліна.

Тямущу, розумну, кмітливу, її  запримітили відразу. Вона працювала на складі: видавала солдатам боєприпаси та продовольство, ходила з ними в розвідки та атаки, виконувала окремі доручення командування. Дівчину поважали всі і солдати, і офіцери, і командування, тому звали не інакше як Олена Степанівна. 

Дороги війни провели її через Курську дугу до берегів славетного Дніпра. Вона й досі пам’ятає ту холодну осінню воду, адже долати річку доводилося в брід і з невеликим загоном утримувати правий берег, допоки переправлялися основні війська. Саме тут вона отримала поранення в руку. І все ж таки доля була доброю до неї: за три роки на передовій жодного важкого поранення.

А потім була Польща.

А потім був Берлін. Був Рейхстаг, в якому на правій стіні від входу залишила напис «Олена Григор’єва».

Спогади Олени Степанівни Авдєєвої записали учні СЗШ №262 Подільського району Києва

Версiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі ФейсбукЗвернення громадян