Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Подільська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Київ очікує на рішення уряду, що врегулює проблему заборгованості перед «Нафтогазом» та дозволить повернути киянам гарячу воду – Петро Пантелеєв

Опубліковано 28 серпня 2018 року о 17:44
фото

У середу, 29 серпня Кабмін має розглянути зміни до Постанови КМУ № 110 та виділення державної субвенції на різницю в тарифах для ПАТ «Київенерго». Це дозволить вирішити питання штрафних санкцій, що були нараховані «Нафтогазом», та правонаступництва боргу. Лише за таких умов можна відновити постачання гарячої води у столиці. Про це під час прес-брифінгу заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«У результаті тривалих переговорів на рівні Кабінету Міністрів України маємо найбільш прийнятний варіант розв’язання проблеми. Держава виконує свої зобов’язання – виділяє субвенцію на погашення різниці в тарифах перед «Київенерго» у розмірі 729 млн грн. Лише після цього «НАК «Нафтогаз» та «Київтеплоенерго» зможуть укласти угоду про постачання природного газу», - зазначив Петро Пантелеєв.

Він зробив особливий акцент на тому, що чинне законодавство передбачає: єдиним отримувачем та користувачем вказаної субвенції може бути виключно ПАТ «Київенерго», тобто механізму передачі її до «Київтеплоенерго» - немає. У випадку, якщо цей механізм не буде використаний, то взагалі буде втрачена можливість часткового погашення боргу перед «НАК «Нафтогаз».

Петро Пантелеєв повідомив, що відповідне рішення Кабміну 29 серпня та виконання зазначеного алгоритму стане передумовою для подолання кризи в енергопостачанні міста. За його словами, подальше затягування призведе до неминучих негативних наслідків для нинішнього опалювального сезону.

Нагадаємо, «НАК «Нафтогаз» наполягає, щоб нове підприємство – «Київтеплоенерго» взяло на себе борги за природний газ, що утворилися за період дії угоди з ПАТ «Київенерго». До цього НАК «Нафтогаз України» відмовився укласти угоду з КП «Київтеплоенерго» на постачання природного газу. Це причинило відсутність гарячої води у киян та загрозу відключення ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6.

«Наразі справа розглядається в Господарському суді м. Києва. Але ми усвідомлюємо, що не маємо часу очікувати судового рішення. В разі зупинки ТЕЦ-5 місто наражається на ризики перебоїв з електропостачанням, а якщо до середини вересня не запрацюють котельні і ТЕЦ на планову потужність, матимемо загрозу зриву початку опалювального сезону. Саме тому закликаємо Уряд розглянути питання у середу та дати можливість Києву завершити процедуру врегулювання проблеми заборгованості», - сказав заступник голови КМДА.

Джерело: https://kyivcity.gov.ua


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux