Головна  →  Новини  →  10 лютого 2017

У Подільській райдержадміністрації провели аналіз виробничого травматизму за 2016 рік (фото)

У Подільській райдержадміністрації провели аналіз виробничого травматизму за 2016 рік (фото)

9 лютого у Подільській райдержадміністрації відбувся семінар-нарада на тему: “Аналіз виробничого травматизму у Подільському районі міста Києва за 2016 рік. Участь керівника в формуванні та діяльності системи охорони праці, як запорука успіху функціонування підприємства”. 

У заході, який пройшов під керівництвом першого заступника голови Подільської РДА Миколи Дубовика, взяли участь представники Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України в місті Києві, журналу «Промислова безпека», завідувачі секторами з питань охорони праці райдержадміністрацій міста Києва, керівники, відповідальні особи за охорону праці підприємств, установ та організацій Подільського району.

На нараді було проведено детальний аналіз обставин, причин та наслідків виробничого травматизму у Подільському районі за 2016 рік. За даними Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України в місті Києві у 2016 році на підприємствах Подільського району від нещасних випадків загинули 11 осіб, що на 4 особи більше у порівнянні з 2015 роком. Загалом від нещасних випадків на підприємствах району постраждали 56 осіб, що на 11 більше у порівнянні з 2015 роком. Найчастіше нещасні випадки, пов’язані з виробництвом мали місце на наступних підприємствах району: ПАТ “Київхліб” – 5; Куренівське ТРЕД – 4; ТОВ “Завод гідро арматури” – 2; ТОВ “ВБК “Полібуд” – 5; КЗ “ТВЗК “КМА театр опери і балету для дітей та юнацтва ”  – 2.

Причинами настання нещасних випадків у 2016 році були: невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 40%; порушення трудової і виробничої дисципліни – 16%; порушення правил безпеки руху – 13%; невиконання посадових обов’язків – 10%; особиста необережність потерпілого – 7%; травмування внаслідок протиправних дій інших осіб - 7%.

Микола Дубовик, коментуючи цю інформацію, зазначив, що збереження працездатності, здоров’я та життя людей – найголовніші цінності, адже ніякі компенсації не повернуть втрачені на виробництві здоров’я та життя.

«За кожним нещасним випадком стоїть – людська доля, сльози матерів, дружин, інвалідність, загублене здоров’я, а часто і життя. У значній більшості причин травматизму простежується так званий “людський фактор”, що свідчить про низький рівень трудової дисципліни, неякісне проведення інструктажів з безпеки виконання робіт та їх організації, не використання засобів індивідуального захисту. Багатьох проблем можна уникнути, якщо проводити своєчасний інструктаж, навчання та систематичну роботу зі створення безпечних умов праці. Все це в комплексі зменшить ризик травмування працівників і збереже найцінніше – життя і здоров’я людини», - звернувся до учасників наради Микола Дубовик.

В ході наради доповідачі акцентували увагу на тому, що світовий досвід вказує на те, що безпека праці є основною гарантією стабільності та якості будь-якого виробництва. Відсутність нещасних випадків позначається на професійній активності працюючих, на нормальному кліматі в колективі, а отже і на ефективності та продуктивності праці, скорочує витрати на пільги та компенсації за роботу в шкідливих і небезпечних для здоров’я умовах.

Учасники семінару також отримали методичні рекомендації щодо поліпшення стану охорони праці та профілактики нещасних випадків і професійних захворювань під час виробничого процесу, а також інформацію з питань державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Усі присутні на семінарі-нараді мали можливість дискутувати, ставили питання доповідачам та отримували вичерпні та змістовні відповіді.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

Увага! Зміни у графіку роботи Подільської РДА на період дії карантину

До уваги суб'єктів малого та середнього підприємництва

До уваги суб’єктів декларування 2020

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:                    (044) 463-72-53

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі Фейсбук