Головна  →  Новини  →  30 листопада 2023

Обережно, ожеледиця!

Обережно, ожеледиця!

Підвищення температури в день призводить до часткового або повного танення снігового покриву та пониження температури в ночі такі перепади температури повітря взимку призводять до ожеледиці на дорогах, зазвичай супроводжується туманами. Під час відлиг лід і сніг розтає, а потім знову замерзає і робить поверхню проїжджої частини дуже слизькою і небезпечною. До того ж якщо йде сніг, він заліплює очі пішоходів, кожен пішохід намагається сховатися від нього капюшоном, коміром, що не тільки заважає огляду дороги, різко погіршує видимість, але створює реальну небезпеку не помітити, що рухається. Водій ледве бачить перед собою дорогу, і тому якщо несподівано з'явився пішохід, він може бути збитий машиною.

Будь особливо обережним під час ожеледиці при переході вулиці. Переходь вулицю тільки на зелений сигнал світлофора або по пішохідному переходу. Навіть найдосвідченіший водій не зможе відразу зупинити машину, особливо на слизькій дорозі. В туман будь особливо обережний на дорозі, видимість дуже погана. Перш ніж перейти через дорогу, переконайся, що по ній не їде автомобіль. А якщо поруч виявиться малолітня дитина, візьми її за руку і переведи через дорогу. Будь обережний при вході в приміщення і виході з нього. Зверни увагу на дах будинку. У зимовий час на дахах будівель накопичується велика кількість снігу і криги, а також утворюються бурульки, які досягають значних розмірів. Під час відлиги відбувається схід снігу з дахів будинків і падіння бурульок. Перебуваючи в небезпечній зоні можна отримати від падаючого снігу і бурульок важкі і небезпечні травми і навіть загинути.

Поради водіям:

потрібно дотримуватися швидкісного режиму, дистанції та відмовитися від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій;

при наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму;

не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманні ліхтарі;

в умовах погіршення погодних умов із інтенсивним випадінням снігу та ожеледицею на дорогах не використовуйте автотранспорт із літніми шинами.

Поради пішоходам:

ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, та ступайте на всю підошву;

не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу;

при порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю – спробуйте швидко присісти, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;

будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати;

враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 рази.

Охорона праці звертає увагу мешканців та власників підприємств, установ та організацій району на те, що перепад температури та шар снігового покриття на похилих дахах будівель сприяють виникненню крижаних бурульок, які звисають ламаючись загрожують впасти на голову перехожим та серйозно травмувати і навіть загинути.

Тож звертаємо увагу на те, що власники підприємств, установ та організацій, які вчасно не прибиратимуть навколишні території та не здійснюватимуть відповідні заходи благоустрою, будуть оштрафовані. Згідно із чинними правилами благоустрою Києва, посадові особи та власники установ і підприємств несуть відповідальність за благоустрій прилеглої території, зокрема, розчищення площ від снігу в зимову пору року. Вчасно проводьте очистку території, посипайте її піском та реагентами в разі утворення льодового покриву. В місцях, де є потенційна небезпека, застосовуйте огороджувальну стрічку, задля відгородження небезпечних ділянок можливого падіння великої кількості снігу з дахів, місць звисання бурульок, слідкуйте за їх наростанням своєчасно збивати їх безпечним способом, щоб унеможливити травмування працівників та перехожих в період ожеледиці.

Пішоходам під час ожеледиці також необхідно бути особливо уважними на проїжджій частині – переходити дорогу лише у визначених місцях на дозволений сигнал світлофора. Дотримання цих основних заходів безпеки та порад дозволить вам уникнути трагічних наслідків. Уникайте небезпечних ділянок, адже ваше життя і здоров’я залежить тільки від вас.

Будьте пильними, бережіть себе

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

                          


Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району міста Києва у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного, природнього та воєнного характеру станом на 26.01.2024