Головна  →  Оголошення  →  17 квітня 2015

Шановні керівники підприємств, установ, організацій! 28 квітня - Всесвітній день охорони праці!

Шановні керівники підприємств, установ, організацій! 28 квітня - Всесвітній день охорони праці!

Шановні керівники підприємств,

установ та організацій! 

Щорічно за ініціативи Міжнародної конференції відкритих профспілок трудящих, яку підтримала Міжнародна організація праці (МОП) відзначають Всесвітній день охорони праці  з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми та, до створення і просування культури охорони праці, яка може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

Україною підтримано ініціативу МОП і 28 квітня відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 визначено як День охорони праці.

Відповідно до рекомендацій  МОП у 2015році Всесвітній день охорони праці проводиться під девізом: “Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці”.

Упродовж майже всього періоду незалежності України рівень виробничого травматизму мав стійку тенденцію до зниження, але останнім часом почався зворотній процес і кількість травмованих та загиблих на виробництві досягла критичної позначки: кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, які сталися у 2014 році, вже перевищила кількість смертей на виробництві за попередній рік.

Характерною особливістю сучасного виробництва в Україні є наявність шкідливих і небезпечних умов праці. Окрім того, ситуація, що склалася в країні, за короткий час може призвести до реального дефіциту трудових ресурсів. Тому проблема збереження здоров’я і життя працездатних громадян має особливе значення, а тематика Дня охорони праці у 2015 році є як ніколи актуальною.

Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я та життя працівників, створення чітко сформульованої системи прав, обов’язків та сфер відповідальності, де принцип профілактики має найвищий пріоритет.

Безпечні та здорові умови праці визначаються не тільки чинною законодавчою базою, а й загальним рівнем цивілізованості, виробничої культури та соціально-економічного розвитку суспільства.

Україна активно інтегрує європейські норми з охорони праці у власну правову систему, створює умови для формування сучасної високої культури і відповідальності за збереження життя та здоров’я працівників.

У першу мова йде про ставлення роботодавців та працівників до питань охорони праці, їх налаштування на роботу без нещасних випадків.

Досягти такої узгодженої політики можна шляхом спільного формування та розвитку культури охорони праці через впровадження превентивних заходів, головний девіз яких- зацікавити, навчити, зробити питання охорони праці звичною та невід’ємною складовою нашого життя.

Кожний керівник і працівник повинні усвідомити, що заходи з охорони праці та їх виконання не повинні бути за для “галочки”, що належна культура охорони праці потрібна насамперед для них, адже ніякі компенсації не повернуть втрачені на виробництві здоров’я та життя. Для роботодавця це економічно вигідно, адже видатки на ліквідацію аварійної ситуації (включаючи виплати по випадкам виробничого травматизму) є значно більшими, ніж витрати на заходи запобігання виробничого травматизму.

Подільська районна в місті Києві державна адміністрація звертається до всіх роботодавців, працівників, громадкості й наголошує на необхідності пам’ятати, що людське життя – це найвища соціальна цінність, і ніякими обставинами не можна виправити смерті людини. Повинні усвідомити та пам’ятати, що поліпшення умов праці та її безпека одночасно зберігають здоров’я працівників і підвищують продуктивність праці та якість продукції, забезпечуючи тим самим конкурентоздатність виробництва.

Зважаючи на важливість створення безпечних умов праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань, Подільська районна в місті Києві державна адміністрація звертається до керівників і працівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності, об’єднань роботодавців із закликом підтримати ініціативу та зосередити свої зусилля на виконання вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та вимог Закону України “Про охорону праці”.   

Подільська районна в місті Києві державна адміністрація, у зв’язку з важливістю, забезпечення створення та ефективного функціонування охорони праці на кожному підприємстві, закликає усіх роботодавців активно долучитися до роботи та гідно відзначити 28 квітня День охорони праці. Проаналізувати організацію своєї роботи по впровадження охорони праці та вжити вичерпних заходів, які дадуть змогу запобігати нещасним випадкам і професійним захворюванням не лише тижня охорони праці з 20 по 28 квітня, але й впродовж усієї роботи підприємства.

Пам’ятаймо, завжди, дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими. 

 

Завідувач сектором з питань охорони праці                                                                            Т.Мороз

 

Перейти до спискуВерсiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

Увага! Зміни у графіку роботи Подільської РДА на період дії карантину

До уваги суб'єктів малого та середнього підприємництва

До уваги суб’єктів декларування 2020

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:                    (044) 463-72-53

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі Фейсбук