24 липня столиця відзнає 28-му річницю підняття українського національного прапора на Хрещатику, 36
24 липня столиця відзначає 28-у річницю підняття українського національного прапора на флагштоці біля будинку Київської міської ради на Хрещатику.
Нагадаємо, що саме у Києві, ще за 13 місяців до проголошення незалежності України, на щоглі біля Київради підняли синьо-жовтий прапор. Ця подія відіграла величезне значення у створенні незалежної української держави. Таке сміливе та доленосне для всієї країни рішення ухвалили депутати Київради XXI скликання.
24 липня 1990 року на Хрещатику зібралося щонайменше 200 тисяч осіб, абсолютну більшість яких складали кияни. Спочатку національний прапор освятили у Софійському соборі та почесною ходою принесли до будівлі Київради. О 19:00 поруч із державним прапором УРСР його підняв тодішній заступник голови Київради Олександр Мосіюк. Нині цей прапор зберігається у Національному музеї історії України.
Джерело: https://kyivcity.gov.ua