Головна  →  Новини  →  22 січня 2015

Виставку «Петриківка – душа України» презентовано у Центрі Української Культури та Мистецтва на Подолі

Виставку «Петриківка – душа України» презентовано у Центрі Української Культури та Мистецтва на Подолі

З 20-госічня до 10-го лютого у Центрі Української Культури та Мистецтва, який розташовано в Подільському районі столиці, працюватиме виставка петриківського розпису «Петриківка – душа України». Це друга, в історії Центру, виставка, яка представляє унікальне мистецтво петриківського розпису, а її особливість полягає в тому, що вперше виставкові зали зібрали роботи шести знаних у світі українських  художниць, які працюють з цією технікою.

Про важливість збереження цього мистецтва для України і світу свідчить той факт, що 5 грудня 2013 року петриківський розпис було внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Це велика подія для України, адже ЮНЕСКО цікавлять тільки ті досягнення людства, які народилися в давнину і передаються з покоління в покоління.

Зважаючи на це, участь в урочистому відкритті виставки взяв Президент Всеукраїнського благодійного фонду «Україна – ЮНЕСКО» Юрій Єхануров, людина, яка чимало зробила для визнання української Петриківки культурною спадщиною людства. Звертаючись до присутніх, Юрій Іванович зазначив, що і надалі одним з пріоритетних напрямків діяльності Фонду буде поглиблене вивчення різних аспектів української історії, залучення широких прошарків населення країни до системи загальнолюдських цінностей, а також популяризація українських надбань світовій спільноті.

У відповідь на це, тимчасово виконуючий обов’язки голови Подільської районної в місті Києві державної адміністрації Валентин Мондриївський, який також був запрошений на відкриття виставки сказав, що мистецтво петриківського розпису активно культивується e дитячих дошкільних закладах району та в гуртках за місцем проживання. «Зрозуміло, що діти тільки пізнають ази цього мистецтва, але їхнє щире захоплення петриківським розписом свідчить про те, що традиції цього малярства втрачені не будуть», - сказав Валентин Миколайович.

Щодо самої виставки, то в експозиції художниці представили «мальовки» (роботи на папері), картини на полотні, розписані рушники, тарілки, предмети побуту, що оформлені петриківським розписом, а також книги про петриківський розпис та інсталяція з петриківських пташок миру.

Ще однією родзинкою виставки є проведення  майстер-класів для дорослих, під час яких художниці-учасниці виставки ділитимуться секретам петриківського розпису. Вони чекають на всіх бажаючих  22 січня о 17:30, а 24 січня о 13:00 годині.

Записатися на майстер-класи та дізнатись умови участі можна за № тел.: (044) 425-12-64.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

Увага! Зміни у графіку роботи Подільської РДА на період дії карантину

До уваги суб'єктів малого та середнього підприємництва

До уваги суб’єктів декларування 2021

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:                    (044) 463-72-53

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі Фейсбук