Головна  →  Оголошення  →  1 серпня 2014

Пам’ятка для працівників в умовах підвищеної температури повітря

Пам’ятка для працівників в умовах підвищеної температури повітря

Сектор з питань охорони праці звертає Вашу увагу, що спекотний мікроклімат має шкідливий вплив на організм людини, викликаючи погіршення самопочуття, зниження працездатності, загострення хронічних хвороб.

Особливо це стосується тих, хто працює на відкритих місцевостях, у виробничих і громадських приміщеннях без кондиціонування. Робочий процес за умов необхідно організовувати з урахуванням заходів профілактики перегрівання організму і рекомендацій, викладених у пам’ятці.

1. З метою профілактики перегрівання організму (гіпертермії) необхідно організувати раціональний режим праці. При роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря 35º С і вище тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступної тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання не повинна перевищувати 4-5 годин, і 1,5-2 години для осіб без спеціального одягу.

2.   В охолоджуючих приміщеннях, аби уникати негативного впливу на організм людини великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря на рівні 24-25º С.

3. Робота при температурі зовнішнього повітря  більше 37º С показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. Слід змінити порядок робочого дня перенести години роботи на ранковий або вечірній час.

4. Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин. В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

5. З метою  профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю +10-15ºС. Для оптимального водо забезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за рахунок вживання підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно - кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамізованих напоїв, киснево-білкових коктелів.

6. Пити  воду слід часто і потроху, щоб підтримати хорошу гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин).  При температурі повітря більше 30º С і виконанні робіт середньої тяжкості потрібно випивати не менше 0,5 літра води на годину – приблизно одну склянку кожні 20 хвилин.

7. Для  підтримки імунітету і зниження інтоксикації організму рекомендується вживання фруктів і овочів.

 

Завідувач сектором

з питань охорони праці                                                                                            Т.Мороз                                                                                                        

Перейти до спискуВерсiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

Увага! Зміни у графіку роботи Подільської РДА на період дії карантину

До уваги суб'єктів малого та середнього підприємництва

До уваги суб’єктів декларування 2020

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:                    (044) 463-72-53

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі Фейсбук