Головна  →  Новини  →  18 березня 2020

У Фонді соціального страхування України пояснили, як будуть оплачуватись лікарняні під час карантину через коронавірус SARS-CoV-2, який викликає гостру респіраторну хворобу COVID-19

У Фонді соціального страхування України пояснили, як будуть оплачуватись лікарняні під час карантину через коронавірус SARS-CoV-2, який викликає гостру респіраторну хворобу COVID-19

Листок непрацездатності для бактеріоносія видається лікарем-інфекціоністом або лікарем-терапевтом.

Усі виплати за лікарняними у період надзвичайної ситуації, пов'язаної з COVID-19, здійснюватимуться у повному обсязі. Про це на брифінгу повідомила директор Фонду соціального страхування України Олена Дума. Також вона розповіла про оформлення лікарняних та виплату по них у період надзвичайної ситуації, пов'язаної з інфекційною хворобою COVID-19.

"У разі хвороби застрахованої особи, фонд оплачує листок непрацездатності, починаючи з шостого дня і до повного одужання. У разі захворювання дитини віком до 14 років лікарняний отримує один із працюючих батьків. У такому випадку Фонд оплачує лікарняний лист, починаючи з першого дня до одужання, але не більше 14 календарних днів. Однак якщо дитина знаходиться в стаціонарі, цього обмеження немає", - повідомила Олена Дума.

За її словами, під час карантину діє особливий порядок видачі листів тимчасової непрацездатності. Зокрема, отримати лікарняний може особа, яка тимчасово відсторонена від роботи під час карантину, якщо її робота пов'язана з обслуговуванням населення у разі, якщо ця особа контактувала з інфекційно хворою людиною, є бактеріоносієм та якщо вона не може бути переведена на іншу роботу. Цей листок непрацездатності також оплачується фондом. При цьому такий листок непрацездатності видається лікарем-інфекціоністом або лікарем-терапевтом.

"Нагадую, якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, фінансова допомога за рахунок ФСС надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини", - запевнила посадовець.

Варто звернути увагу на ухвалений екстренно парламентом закон, який до числа страхових випадків додав період перебування в закладах охорони здоров'я чи на самоізоляції у зв'язку з протидією коронавірусній хворобі. У такому разі ФСС буде компенсувати 50% заробітку на підставі отриманого працюючим відповідного лікарняного листка.

Олена Дума також наголосила, що вживається заходів щодо спрощення процедури отримання лікарняних листків. "Процедура отримання лікарняних буде спрощена і стане прозорою", - говорить вона, додаючи, що запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності знаходиться на фінальному етапі.

Посадовець закликала громадян піклуватися про своє здоров'я і звертатись за консультацією на "гарячу лінію" Фонду соціального страхування за телефоном: 0-800-501-892.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

Увага! Зміни у графіку роботи Подільської РДА на період дії карантину

До уваги суб'єктів малого та середнього підприємництва

До уваги суб’єктів декларування 2020

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:                    (044) 463-72-53

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі Фейсбук