Головна  →  Новини  →  24 липня 2019

У Києві відзначили 29-ту річницю підняття українського прапора над мерією

У Києві відзначили 29-ту річницю підняття українського прапора над мерією

Сьогодні у сесійній залі Київської міської ради відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Державного прапора України. Спершу це свято відзначалося тільки в столиці на муніципальному рівні, адже 24 липня 1990 року біля стін Київради було піднято синьо-жовтий прапор. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

«Дуже символічно, що саме в Києві, за більш ніж рік до проголошення незалежності було піднято синьо-жовтий прапор. Впевнена, що ви це зробили не через якісь домовленості або обіцянки. Я впевнена, що ви це робили за внутрішнім покликом творення незалежної держави. Тоді на піднятті прапора зібралося близько 200 тисяч осіб, переважну більшість із яких склали кияни. Я хочу подякувати вам усім за те, що ви тоді не побоялися взяти на себе таку відповідальність і показали усьому світу прагнення народу жити у незалежній Україні», – зазначила Марина Хонда.

Спочатку національний прапор освятили у Софійському соборі та почесною ходою принесли до будівлі Київради. О 19:00 поруч із державним прапором УРСР його підняв тодішній заступник голови Київради Олександр Мосіюк. Нині цей прапор зберігається у Національному музеї історії України.

Довідково.

24 липня 1990 року, за 13 місяців до проголошення незалежності України, на щоглі біля Київської міської ради було піднято синьо-жовтий прапор, який пізніше став державним стягом. Ця подія відіграла величезне значення у створенні незалежної української держави. Таке сміливе та доленосне для всієї країни рішення ухвалили депутати Київради XXI скликання.

Джерело: https://kyivcity.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

 

Увага! Зміни у графіку роботи Подільської РДА на період дії карантину

До уваги суб'єктів малого та середнього підприємництва!

До уваги суб’єктів декларування 2021

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:                    (044) 463-72-53

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району міста Києва станом 01.05.2021

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі Фейсбук