Головна  →  Новини  →  11 січня 2019

Переохолодження на роботі в морозну погоду

Переохолодження на роботі в морозну погоду

Останнім часом в Україні встановилася холодна морозна погода. Відтак у працівників, які виконують роботи на відкритому повітрі та в умовах ускладненої погодної ситуації, збільшується ризик виникнення переохолодження організму. Саме тому керівникам підприємств бажано обмежити відрядження своїх працівників та вжити відповідних заходів для організації безпечного виконання ними робіт.

Сильні температурні коливання у робочій зоні належать до шкідливих і небезпечних факторів. Шкідливі умови праці передбачають роботу при температурі повітря нижче -10°С. Якщо температура опускається нижче -30°С, то такі умови праці визначаються як «небезпечні». У такому випадку допускається виконання лише невідкладних робіт.

Для попередження можливого переохолодження працівників у холодний перiод року в примiщеннях, де на робочих мiсцях мiкроклiматичнi умови нижче допустимих величин (ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень»), вживають таких заходів: влаштовують повiтрянi або повiтряно-тепловi завiси бiля ворiт, технологiчних та iнших отворiв у зовнiшнiх стiнах, а також тамбури-шлюзи: видiляють спецiальнi мiсця для обiгрiву, встановлюють засоби для швидкого та ефективного обiгрiвання верхнiх i нижнiх кiнцiвок (локальний променево-контактний обiгрiв тощо); встановлюють внутрішньо змiнний режим працi та вiдпочинку, що передбачає можливiсть перерв для обiгрiву; забезпечують працівників засобами iндивiдуального захисту (одяг, взуття, рукавиці).

Основні рекомендації особам, які працюють на відкритих промислових майданчиках: одягайтеся багатошарово. Одягніть на себе кілька легких кофт замість однієї теплої. Це дозволить запобігти спітнінню, яке на морозі небезпечне. З цих же міркувань одяг має бути цілком вільним; захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавиці, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром; якщо працюєте цілий день на морозі змінюйте мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження; заходьте кожні півгодини-годину у тепле побутове приміщення, якщо ви працюєте цілий день на вулиці, зігрійтеся гарячою кавою, чаєм чи супом.

У холодну пору року, особливо при ускладнених погодних умовах, категорично забороняється: торкатися металу голими руками. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його, і у місці зіткнення може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити шкіру при зіткненні, а отже, під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички. Забороняється також вживати спиртне, оскільки алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Крім того, алкоголь просто послаблює власний контроль за ситуацією, що заважатиме вберегтися від ушкоджень у складних умовах. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі Фейсбук