Головна  →  Оголошення  →  8 червня 2018

До уваги керівників житлово-експлуатаційних організацій та власників домових (погосоподарських) книг

На підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» від 10.12.2015 № 888-19 (далі – Закон),  розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 01.02.2016  № 48 «Про організаційно-правові заходи, пов’язані з наданням адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб у межах міста Києва, а також наданням відомостей з Державного земельного кадастру», Подільську районну в місті Києві державну адміністрацію з 04.04.2016 наділено повноваженнями органу з питань реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб.

Відповідно до пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону до 04.04.2016 житлово-експлуатаційні організації, інші підприємства, установи та організації, що забезпечували або забезпечують ведення картотек з питань реєстрації фізичних осіб (далі – Картотека), передають їх відповідним виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Разом з тим, до 04.04.2016, окрім Картотек, органами з питань реєстрації місця проживання/перебуваня фізичних осіб відповідну інформацію з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб вносили до домових книг (погосподарських).

Так, Законом внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та передбачено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі делеговані повноваження як формування та ведення реєстру територіальної громади відповідно до Закону.

Згідно з абзацом 12 частини 1 статті 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» реєстр територіальної громади – це база даних, призначена для зберігання, обробки, використання визначеної цим Законом інформації, що створюється, ведеться та адмініструється органом реєстрації для обліку осіб, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Персональні дані можуть бути віднесені до конфіденційної інформації про особу законом або відповідною особою (частина друга статті 5 Закону України «Про захист персональних даних»).

Частина друга статті 11 Закону України «Про інформацію» до конфіденційної  інформації  про  фізичну особу відносить, зокрема, дані про  її  національність,  освіту,  сімейний  стан,  релігійні переконання, стан   здоров'я,  а  також  адреса,  дата  і  місце народження.

Відповідно до частини 14 статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» надання органами реєстрації та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб, відомостей про місце проживання особи та інших персональних даних здійснюється виключно у випадках, передбачених законами України, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини або за згодою самої особи.

Отже, органи реєстрації, окрім виконання функцій щодо реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб та ведення реєстру територіальної громади є розпорядниками інформації про такі персональні дані як місце проживання/перебування фізичної особи, а також несуть відповідальність за її незаконне розголошення.

Враховуючи вищевикладене, в рамках чинного законодавства керівникам вищезазначених житлово-експлуатаційних організацій, які вели Картотеки, необхідно в найкоротший термін передати до Подільської  районної в місті Києві державної адміністрації домові (погосподарські) книги.

Перелік домових книг, які передані до Подільської  районної в місті Києві державної адміністрації станом на 08.06.2018 року

Перейти до спискуВерсiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі Фейсбук