КМДА Київська міська державна адміністрація


Іван Федорович Висоцький  народився 20 квітня 1927 року під Києвом, на мальовничих берегах Десни.  До війни закінчив тільки сім класів середньої школи в селі Новосілки Вищедубочанського  (сьогодні – Вишгородського) району, Київської області. Рано пішов працювати. З 1941 року працює у місцевому колгоспі, потім – у лісовому господарстві.

 В кінці вересня 1943 року був мобілізований до Радянської Армії. Служив у складі Третьої  танкової армії .  Займався  ремонтом  та підготовкою танків, забезпеченням  техніки паливно - мастильними матеріалами. У складі Першого  Українського фронту  брав участь у визволенні Києва. 12 травня 1945 року закінчив війну під Прагою. Сержант Іван Федорович Висоцбкий удостоєний  численних нагороди. Найціннішою з них вважає медаль « За відвагу».  Після війни тривалий час працював машиністом баштового крана.  Іван Федорович випустив збірку власних віршів «Как начиналась война».

Шестое ноября…                                                  

На Крещатик танки вышли,                                 

Гусеницами гремя…                                             

Где проспекта Победы изгиб,                           

Там танкист Шолуденко погиб,                         

Совершивши подвиг примерный,                      

Он ворвался на улицы Киева первый.          

И стал Киев свободным.

Народ ликовал!  

Возле Киева враг  был побит   наповал.    

Он был выгнан за Фастов,  Житомир стал наш…

А після Житомира, на шляху у Івана Федоровича було ще багато міст і сіл, з яких регулярні частини Радянської Армії виганяли ворога, та більше ніж півтора роки чи не щоденних запеклих боїв, з яких кожен міг стати для сержанта Висоцького останнім. «Фашистські війська  не могли змиритися з тим, що вони втратила Україну, тому з особливою люттю вгризалися в кожен сантиметр європейської землі. Зрозуміло, що це їх не врятувало, але для мене, кожна втрата мого бойового побратима,  кожна втрата бойової машини, залишали на серці шрам. Таке відчуття, що воно в мене і по сьогодні, в суцільних ранах»,- говорить ветеран.

Спогади  Івана Федоровича Висоцького записали учні СЗШ №63 Подільського району Києва



При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.