Головна  →  Адміністрація  →  Ветеран  →  Лучко Євгенія Кирилівна

Євгенія Кирилівна Лучко народилася 17 лютого 1925 року. Корінна киянка, учасниця оборони та визволення Києва. «Я дуже добре пам»ятаю – каже Євгенія Кирилівна,- як на третій день війни, нас, місцевих жителів, вишикували в колони, дали в руки лопати, ломи, сокири і ми вирушили в район села Гостомель, будувати укріплення. Ми жили на передових рубежах оборони. Я особисто, виносила з поля бою поранених, допомагала медсестрам в санітарних палатках, обробляла людям руки з кривавими мозолями від лопат та сокир. Проте, 19 вересня 1941 року для всіх киян стало днем скорботи. Київ залишили радянські війська, а ми опинилися на окупованій території». Євгенія Кирилівна каже, що і в окупації боротьба з фашистами не припинялася. Навколо Києва діяли невеликі партизанські загони. Її двоюрідна сестра з чоловіком були в одному з них в Пущі-Водиці, а вона була зв»язковою між підпільниками та партизанами.

6-го листопада 1943 року в Київ увійшли радянські війська. «Ми зустрічали їх зі сльозами радості, - каже жінка. – Тоді я добровільно пішла на фронт і була зараховано до військ ПВО в 42 Прожекторний полк Першого Українського фронту. Наші вогняні позиції розташовувалися поблизу станції Дарниця. І нашим головним завданням було «ловити і не випускати» з прожекторного променя фашистські літаки, аби наші зенітники могли їх ефективно збивати. Ми були відкритою ціллю для ворожих літаків, але ми знали, заради чого ризикуємо своїм життям».

Євгенія Кирилівна Лучко і зараз активно спілкується зі школярами, активний член Ради ветеранів мікрорайону «Виноградар», учасник волонтерських рухів, які допомагають ветеранам та інвалідам.

Версiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі ФейсбукЗвернення громадян