Головна  →  Про Поділ  →  Відомості про район  →  Підприемства Подільського району  →  Київське казенне протезно-ортопедичне підприємство

 

Адреса: 04070, м. Київ, вул. Фролівська, 4

 

- реєстратура: (044) 425-35-02
- приймальня: (044) 425-21-88
- магазин «Здоров’я»: (044) 425-33-42

Київське казенне протезно-ортопедичне підприємство

Київське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство (ККЕПОП) є виконавцем державного комплексу завдань, визначених ініціативами Президента України та урядовою стратегією реформування системи соціальних послуг інвалідам.

На протязі 90 років підприємство веде пошук найбільш ефективних і доцільних методик реабілітації та адаптації наших громадян, які мають фізичні вади.

ККЕПОП було засновано у 1915 р. і є найстарішим в Україні. В роки Першої світової війни, «Комітет допомоги військово-увічним» організував в м. Києві першу протезну майстерню з метою забезпечення інвалідів та хворих протезами нижніх, верхніх кінцівок та ортопедичним взуттям

Протезна майстерня виготовляла за місяць 200 протезів та 100-150 пар ортопедичного взуття. Працювали в майстерні військові, призвані з військових частин.

З встановленням Радянської влади протезна майстерня передається в підпорядкування Народного Комісаріату охорони здоров'я. В цей період була організована спеціальна секція відновлення працездатності. В тяжких умовах Громадянської війни пощастило налагодити справу забезпечення протезною допомогою, в першу чергу, поранених червоноармійців.

В 1923 році Київська протезна майстерня реорганізована у протезний завод, перед яким було поставлене завдання по забезпеченню протезно-ортопедичними виробами не тільки інвалідів війни, а і інших категорій хворих.

В асортимент протезних виробів заводу наряду з анатомічними протезами ніг та ортопедичним взуттям, почали входити вироби лікувального протезування, такі як: апарати, тутора, корсети та інші допоміжні засоби.

З 1923 року по 1931 рік Київський протезний завод розташовувався на території Печерської Лаври, а з 1931 року переміщений на Поділ, де він знаходиться по теперішній час по вул. Фролівській.

З 1957 року підприємство та вся протезна промисловість перейшла у підпорядкування Міністерства соціального забезпечення. В теперішній час підприємство підпорядковане Міністерству соціальної політики України.

Зараз на підприємстві працює 260 чоловік. Частина з них - це кваліфіковані кадри, які працюють у протезній галузі понад 20 років.

Основним джерелом фінансування підприємства є кошти Державного бюджету України. Сума договорів Державного замовлення на 2013 рік складає 27 518,5 тис гривень. За 9 місяців 2013 року річне Державне замовлення вже виконано на 94%.

Головною метою діяльності Київського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства є задоволення потреб інвалідів технічними засобами реабілітації та ортопедичним взуттям. Основна продукція підприємства: протези верхніх та нижніх кінцівок, ортези на верхні та нижні кінцівки, ортези на хребет, взуття ортопедичне та взуття на протези, ортези на стопу (вкладні пристосування), бандажі, корсети, тягові пристрої та інше. На сьогоднішній день підприємство надає протезно-ортопедичну допомогу близько 58 230 особам.

Забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших категорій населення протезно-ортопедичними виробами здійснюється безкоштовно за рахунок коштів Державного бюджету України за направленнями Управлінь праці та соціального захисту населення, а також потерпілих - за направленням Фондів соціального страхування населення від нещасних випадків на виробництві.

Підприємство має розвинену інфраструктуру: філії протезних цехів в м. Чернігові та м. Черкасах, медичний відділ, стаціонарне відділення первинного та складного протезування на 25 ліжок, протезний та взуттєвий цехи, сервісний центр, магазин «Здоров'я», кафе «Фролівське».

В медичному відділі працюють висококваліфіковані лікарі-ортопеди, техніки-протезисти. Стаціонарним відділенням первинного та складного протезування ведеться амбулаторний прийом інвалідів, здійснюється консервативна підготовка до протезування, яка спрямована на вироблення компенсаторних рухів і вміння зберігати рівновагу при ході, на усунення м’язової слабкості та контрактур кінцівок, що протезуються, а також навчання користуванню протезно-ортопедичними виробами.

В 2012 році на підприємстві створено та функціонує сервісний центр, основним напрямком роботи якого є доставка крісел колісних та технічних засобів реабілітації від підприємства-виробника до інваліда. Сервісний центр також здійснює післягарантійні ремонти крісел колісних. Має філіали при протезних цехах у містах Черкаси та Чернігові.

На підприємстві освоєні новітні технології виготовлення протезів з використанням матеріалів та комплектуючих фірми OTTO BOCK (Німеччина), що дало можливість підвищити технічний рівень протезно-ортопедичних виробів.

З метою забезпечення належного рівня виготовлення ортопедичного взуття на нашому підприємстві створено експериментальну лабораторію з індивідуального виготовлення ортопедичного модельного взуття, що дасть можливість розширити дослідження по розробці і впровадженню нових конструкцій і технологій ортопедичного взуття.

Підприємство працює на задоволення потреб інвалідів, дітей-інвалідів та інших категорій населення як у межах Київської, Черкаської та Чернігівської областей так і в межах України.

Версiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі ФейсбукЗвернення громадян