Головна  →  Адміністрація  →  Ветеран  →  Федір Андрійович Сас

Федір Андрійович Сас народився 9 квітня 1921 року в селі Вишневчик Хмельницької області в селянській сім’ї. Після закінчення середньої школи в 1940 році був призваний до лав Радянської Армії. Війна застала його в Ленінграді і вже не відпускала. До 1944 року, коли було знято облогу Ленінграда, він воював у складі Ладожського аварійно-рятівного загону КБФ. Солдати загону забезпечували життєдіяльність «Дороги життя»: супроводжували каравани з хлібом та медикаментами, вивозили дітей з блокадного міста, рятували водіїв та «полуторки», що провалювалися під лід, розміновували дно холодного озера. В 1944 році був направлений з Ленінградського фронту в до Києва, в 22 –й експедиційний загін підводних робіт Дніпровсько - Бугського управління ДБУ для подальшого проходження служби в лавах Радянської Армії на посаді старшини водолазної служби. Зі служби він звільнився у 1984-му році у званні майора Радянської Армії, а свою трудову діяльність продовжив на посаді заступника начальника берегової бази. «Дніпро, як людина, був зранений нерозірваними авіабомбами, артилерійськими снарядами та мінами. Могутня річка стала вічним прихистком для сотень тисяч наших бійців. Ми лікували річку, - розказує Федір Андрійович, - ми діставали з води солдатів і техніку, розміновували дно та береги. Проте, якщо Дніпро ми врятували, то повернути до життя воїнів – визволителів нашої столиці ми не могли. Вічна їм пам’ять».

Серед нагород, Федір Андрійович найбільше гордиться Орденом Великої Вітчизняної війни 2 ступеню, Медаллю за оборону Ленінграду, Медаллю за перемогу над Німеччиною і Медаллю за бойові заслуги. «Маю медалі і до 20-и річчя Перемоги, і до 50-ї річчя. Дасть Бог доживу і до 70-и річчя. Це воістину була Велика Перемога. І велич її можуть збагнути тільки ті, хто її здобував».

Версiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі ФейсбукЗвернення громадян