Інформаційна довідка

про фармацевтичну компанію «Фармак»

Київ, липень 2016 р.

 90 років компанія «Фармак» працює задля здоров’я та добробуту людей. За цей час підприємство виросло з хіміко-фармацевтичного заводу, що спеціалізувався на виробництві фармакологічних субстанцій та рентгеноконтрастних засобів, до лідера фармацевтичного ринку України з виробництва готових лікарських засобів.

Продуктовий портфель «Фармак» містить широкий перелік препаратів різних терапевтичних груп. Фокус компанії на наступних групах: протизастудні, неврологічні, ендокринологічні, кардіологічні, гастроентерологічні, офтальмологічні та ревматологічні препарати.

Загалом продуктовий портфель «Фармак» налічує понад 340 номенклатурних позицій – препарати різних терапевтичних напрямків та форм випуску. Щороку компанія освоює та виводить на ринок близько 20 нових продуктів.

Чотири препарати виробництва «Фармак» реалізуються в країни Євросоюзу (Польща, Болгарія, Латвія, Литва).

З 2012 року реалізується програма виходу 17 препаратів на ринок Європи через купівлю маркетингової компанії в Польщі, співпраця  розпочалася.

На підприємстві функціонує фармацевтична система якості у відповідності до вимог GMP (GoodManufacturingPractice –Належна виробнича практика) та Настанови ICHQ10 Фармацевтична система якості, а також система менеджменту якості у відповідності до вимог ISO 9001 (система управління якістю) та ISO 13485 (система управління якістю для медичних виробів). Компанія «Фармак» приділяє значну увагу забезпеченню якості продукту протягом усього життєвого циклу шляхом дотримання поточних вимог належних практик фармацевтичної діяльності.

Завдяки обраній стратегії ведення бізнесу, інноваційній технологічній платформі, інвестуванню у виробництво та персонал у 2010 році «Фармак» став лідером з продажів у фармацевтичній галузі країни* й  утримує цю позицію донині.

Протягом багатьох років партнерами «Фармак» є низка міжнародних компаній різних напрямків. Так, з 1999 року «Фармак» співпрацює зі світовим лідером у розробці та виробництві інсулінів (Фармасуліни) – американською транснаціональною корпорацією «Ліллі».

У 2013 році було відкрито нову лабораторію з розробки рідких лікарських засобів у м. Харків. У 2015 році на «Фармак» було введено в дію новий лабораторно-технологічний комплекс із досліджень і розробки, що дозволяє компанії істотно змінити організацію досліджень та розробки нових препаратів.

На фінальній стадії знаходиться запуск нового виробництва в м. Шостка Сумської області, де планується налагодити випуск субстанцій. На новому підприємстві створено понад 100 робочих місць. На теперішній час працює 86 осіб, проводяться дослідні напрацювання, промисловий випуск розпочнеться в 2 півріччі 2016 року.

 «Фармак» у цифрах:

  • В компанії працює понад 2400 працівників в Україні та представництвах в Білорусі, Казахстані, Киргизії, Росії, Узбекистані.
  • В 2015 році продажі компанії «Фармак» склали 3,604 млрд грн - цена 41,7%більше ніж в 2014 році.
  • В 2015 році «Фармак» вивів на ринок 24 нових препаратів на базі 8 нових МНН**.
  • Сума податків і зборів, сплачених «Фармак» за 2015 рік, склала 317,2 млн грн.
  • «Фармак» займає 6,0% фармацевтичного ринку України*.
  • Частка реалізованої продукції «Фармак» серед вітчизняних виробників складає 21,4%.
  • 22,1% продукції йде на експорт в понад 20 країн світу (Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Чехія, Польща, Німеччина, Узбекистан, Казахстан, Білорусь, Росія та інші країни Європи, СНД й Балтії).
  • За останні 5 роки розмір капітальних інвестицій склав понад 1,5 млрд грн. З них близько 500 млн грн було спрямовано на будівництво нового виробництва субстанцій у місті Шостка Сумської області.
  • Відповідність вимогам GMP підтверджено національною інспекцією GMP для 18 виробничих дільниць, 9 з яких мають також європейський сертифікат GMP.
  • В 2014-15 роках «Фармак» ввів у експлуатацію 2 дільниці з виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів, 1 дослідно-промислову дільницю, 1 дільницю пакування.

 * - за даними ТОВ «ПроксімаРісерч»

** - МНН – міжнародна непатентована назва

 За додатковою інформацією просимо звертатися до начальника сектору зі зв’язків з громадськістю компанії «Фармак», Марка Лавруха, моб. тел.: +380 67 464 9794, електронна адреса: m.lavruh@farmak.ua

Версiя для друку

Очищення влади

Центр надання адміністративних послуг

До уваги суб’єктів, що надають соціальні послуги!

Обговорення перейменування вулиць

Антикорупційний телефон ПРДА:(044) 425-74-88

Список військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (місця служби), зареєстровані у м. Києві та стосовно яких проводяться розшукові заходи

Інформація про місця укриття населення в підземному просторі Подільського району

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Сторінка Подільської районної в місті Києві державної адміністрації у соціальній мережі ФейсбукЗвернення громадян